The Room Two

Bulmaca ve zeka oyunu
BİLGİ
  • Lisans Ücretli - 2.99 $
  • Boyut 287 MB
  • Version 1.0.3
  • Dil İngilizce
  • Firma Fireproof Studios Limited
Fizik kuralları ve gizeme dayalı bulmaca oyunu

Çok olumlu geri dönüşler almış The Room oyunun ikincisi olan The Room Two'da yine harika bir atmosfer, zekice ve özenle hazırlanmış 3 boyutlu bulmacalar bizi bekliyor. Sadece atmosfer benzemiyor, hikaye de aslında ilk oyunun hikayesini devam ettiriyor.

Oyunda bulmacalar bölüm bölüm ayrılmış, ancak bir bölümü geçince diğer bölüme geçebiliyoruz. Her bölüm içinden çıkmanın yolunu bulmamız gereken 3 boyutlu bir oda şeklinde tasarlanmış. Odalar, hepsi birbirine bir şekilde benzetilerek kopyala yapıştır mantığı ile değil, atmosferi ve ayrıntıları ile birbirinden rahatlıkla ayrılabilecek şekilde özenle, incelikle uğraşılarak oluşturulmuş. Bu sayede her odanın kendisine ait bir teması, bir nevi kişiliği oluşmuş.

İlk oyunun aksine odalardaki bulmacalar sadece bir kutu üzerine odaklanıp, yeteri kadar kurcalandığında bir şekilde kutunun hareket ettirilmesi gereken yerinin bulunarak çözüme yaklaşıldığı, nispeten basit bulmacalar değil. Çözüme sadece bir nesneyi kullanarak değil, ancak birden fazla nesnenin farklı parçalarının birbiri ile etkileşime geçirilerek bulunabileceği bulmacalar kullanılmış. Hatta bazen bir odadaki bulmacayı çözmek için bir kaç oda önce gördüğünüz bir ipucunu hatırlamanız bile gerekebiliyor Özellikle ilerleyen bölümlerde aynı anda kullanmanız gereken o kadar çok nesne var ki, bu tarz zor zamanlarda kullanmak için oyunda belli sayıda ipucu hakkı sağlanmış. O ipuçları olmadan bazı bölümleri geçmek imkansıza yakın gibi.

Neredeyse oylayan herkesten 5 üzerinden 5 almış bu harika bulmaca oyununu, tüm bulmaca oyunu severlere şiddetle tavsiye ediyorum.

 

The Room Two indir
DİĞER SÜRÜMLER